Na kavi u knjižnici

Danas smo u našoj knjižnici ugostili poznatog ljubuškog književnika Zvonimira Ðonu Mikulića. Druženje je započelo kratkim pozdravom doravnateljice Marijane Pažin Ivešić. Nakon toga članovi recitatorske sekcije: Viktorija Kožul, Nika Paponja, Liljana Šušak, Luka Lasić i Mario Luetić čitali su ulomke iz romana Kal i Kutak kod Kralja te pjesme Moj ćuko i Jutarnja kojima su ukratko predstavili stvaralaštvo ovog svestranog književnika. Učenici koji su bili u publici htjeli su saznati nesto više o životu i radu ovog netipičnog pisca. Naime, osim što se bavi književnošću, saznali smo da je Zvonimir Mikulić inženjer građevine koji se u zrelim godinama počeo baviti pisanjem. U vlastitoj nakladi objavio je prvi roman Iza vrata. Nakon uspješnog prvenca nastavio je spisateljski rad te otada piše romane, kratke priče i pjesme. Objavio je tri romana, zbirku pjesama i slikovnicu. Aktivno sudjeluje u književnim susretima, djela objavljuje u zbornicima i prigodnim izdanjima. Bilo je ugodno i poučno provesti jedan školski sat na kavi u knjižnici s književnikom Zvonimirom Mikulićem. Voditeljica programa bila je Nika Paponja, a druženje su organizirale profesorice Blanka Kraljević, Marina Ćeskić i Anica Šušak.