Caption align here

Novosti i događaji

Wandering Film School radionica za mlade

Wandering Film School radionica za mlade održana je u Širokom Brijegu od 4. do 19. studenoga 2023. Sudjelovali su i učenici naše škole u hvalevrijednoj radionici koja je polaznicima pružila mogućnost sudjelovanja u procesu stvaranja filma uz rad s profesionalcima.Premijera filma Lako je reć’ održana je 19. studenoga u kinu Borak. Radnja filma obuhvaća odnos majke i kćeri, a nadamo se da ćemo uskoro prikazati film i u našoj školi.
Više

Dan učenika

17. studenoga 2023. obilježili smo Dan učenika u našoj školi. Ovaj događaj slavi se od 17. studenoga 1939. godine u spomen na praške studente i učenike koji su bili strijeljani bez suđenja, zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje.Vijeće učenika kao i svake godine organiziralo je program povodom ovog dana. Pripremili su razne igre, a učenici su taj dan bili oslobođeni svih ispitivanja.Igre u kojima su učenici sudjelovali bile...
Više

Putovanje u Sjedinjene Američke Države – Youth Leadership Program

Šestero odabranih učenika, odnosno Mate Ćuk, Klara Zovko, Anamarija Brekalo, Marta Širić Kraljević iz naše Gimnazije te Sara Brkić i Bože Soldo iz Srednje Strukovne Škole, uz pratnju profesorice Jelene Marušić, posjetili su Dayton i New York u sklopu Youth Leadership Programa pod pokroviteljstvom Ambasade SAD-a u BiH. U Americi su proveli 23 vrlo zanimljiva i poučna dana. Za sve njih, ovo je bio prvi let preko oceana i prva...
Više

Predstavljanje Zbornika najuspjelijih radova

Dana 14. studenoga 2023. u našoj je školi održan književni susret na kojem je predstavljen zbornik najboljih radova Vještina (ni)je granica u sklopu Tropletovih dana kulture. Mladi autori predstavili su svoje uratke te su im uručene pohvalnice i nagrade. Na početku književnog susreta vršiteljica dužnosti ravnateljice, profesorica Marijana Pažin-Ivešić zahvalila je Tropletu i uvela nas u početak programa. Gospodin Mladen Nikolić, predsjednik HKZ-a Troplet, pozdravio je sve nazočne te čestitao...
Više

Obuka za nastavnike

U našoj je školi 7. studenoga 2023. održana obuka pod nazivom Rad u e-Dnevniku. Predavači Josip Doko i Petar Matić predstavili su SUMIT-ovu mrežnu aplikaciju koja nastavnicima omogućuje upisivanje izostanaka, ocjena i bilježaka u e-Dnevnik, a učenicima i roditeljima omogućuje uvid u ono što su profesori upisali. Prelazak na e-Dnevnik trebao bi uvelike olakšati administrativni dio nastavničkog posla. Unutar predstavljene aplikacije nastavnici će moći kreirati raspored, upisivati sate, izostanke i...
Više

Dani kruha

Prvi su kruh, i to od pšenice i ječma, pekli Egipćani 1500 godina prije Krista. Kruh su pekli u najrazličitijim oblicima, često u obliku životinja ili ljudi, jer su služili za vjerske ili magijske potrebe i posipali ga raznim sjemenkama. Zahvaljujući njima, svake se godine u mjesecu listopadu obilježavaju Dani kruha i plodovi zemlje širom svijeta pa tako i kod nas. Ove godine, točnije 24. listopada, Dani kruha održani su...
Više
1 2 3 10