Caption align here

Novosti i događaji

YLP obuka na Bjelašnici

U sklopu Youth Leadership Programa učenici iz Gimnazije Klara Zovko, Mate Ćuk, Anamarija Brekalo, Marta Širić Kraljević te Sara Brkić i Bože Soldo iz Srednje strukovne škole, u pratnji profesorice Jelene Marušić, odabrani su za odlazak u SAD. Prvi korak njihovog zajedničkog rada na projektu petodnevna je obuka i team building na Bjalašnici koje organizira Ambasada SAD-a u Sarajevu. Cilj je susreta upoznavanje učenika i profesora iz Tuzle i Banje...
Više

Početak školske godine

Dragi učenici, poštovani roditelji i djelatnici!U ponedjeljak, 4. rujna 2023. godine u 7:30 h započinje još jedna nastavna godina za sveukupno 417 učenika Gimnazije fra Dominika Mandića.Toga dana bit će održana prva tri sata, tijekom kojih će učenici od svojih razrednika u učionicama dobiti sve potrebne informacije, nakon čega će ih čekati autobus u 10:00 h.Osobitu dobrodošlicu upućujem učenicima prvih razreda – njih 96 dočekat će njihovi budući razrednici na...
Više

Jesenski upisni rok

Prijave za upis učenika u srednje škole putem web adrese upisi.sum.ba u jesenskom upisnom roku su u četvrtak 24. kolovoza 2023. godine.Školski koordinatori u srednjim školama dio su upisnog povjerenstva i dostupni su učenicima od 9:00 do 13:00h za vrijeme trajanja prijava za upis.Objava rezultata upisa jesenskog upisnog roka (ljestvica poretka upisanih učenika na oglasnoj ploči škola kao i u aplikaciji) bit će dostupna najkasnije u petak 25. kolovoza 2023. godine do 12:00h.Upis učenika svih srednjih škola vrši se...
Više

Najbolji učenici Županije Zapadnohercegovačke na prijamu u ministrice

14. srpnja 2023. godine u prostorijama Skupštine Županije Zapadnohercegovačke održan je prijam učenika generacije i nagrađivanih učenika na natjecanjima u školskoj 2022./2023. godini.  Učenike je primila ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i športa Daniela Perić te im uručila prigodne nagrade, a sve nazočne pozdravio je predsjednik Vlade Županije Zapadnohercegovačke Predrag Čović. Iz naše škole nagrađeni su sljedeći učenici: Viktorija Kožul, učenica generacije Jure Čolak (1. mjesto u BiH na Međunarodnom matematičkom...
Više

Dugogodišnji ravnatelj Miroslav Bošnjak odlazi u mirovinu

Nakon 18 godina obavljanja dužnosti ravnatelja Gimnazije fra Dominika Mandića u mirovinu je otišao kolega Miroslav Bošnjak. Nije bio lagan posao voditi jednu ovakvu ustanovu i upravljati poslovima Gimnazije, ali on se na toj funkciji uspješno držao dugi niz godina te se može pohvaliti titulom najdugovječnijeg ravnatelja Gimnazije. Svoju je karijeru započeo je 1982. godine kao profesor Politike i gospodarstva u Gimnaziji. Posao profesora obavljao je sve do 2005. godine...
Više

Suhozid u slici

Video s radionice Ljetne škole Prvić 2023.
Više
1 2 3 8