Dugogodišnji ravnatelj Miroslav Bošnjak odlazi u mirovinu

Nakon 18 godina obavljanja dužnosti ravnatelja Gimnazije fra Dominika Mandića u mirovinu je otišao kolega Miroslav Bošnjak. Nije bio lagan posao voditi jednu ovakvu ustanovu i upravljati poslovima Gimnazije, ali on se na toj funkciji uspješno držao dugi niz godina te se može pohvaliti titulom najdugovječnijeg ravnatelja Gimnazije. Svoju je karijeru započeo je 1982. godine kao profesor Politike i gospodarstva u Gimnaziji. Posao profesora obavljao je sve do 2005. godine kada je izabran za ravnatelja. Tijekom ovih godina upoznali smo ga kao čovjeka koji nastojao održati što skladnije odnose među kolegama nastojeći pronaći rješenja za aktualne probleme. Kao ravnatelj, bio je dosta otvoren za komunikaciju te nije nastupao s visoka što je nama profesorima olakšavalo pristup i mogli smo mu se obratiti u svako doba. Ponekad nam neko rješenje možda i nije bilo po volji, ali poštovali smo njegove godine iskustva i želju da ugodi većini. Ravnatelju se ne može osporiti ljubav prema Gimnaziji i poštovanje prema njezinoj slavnoj prošlosti. Uvijek je isticao povijesnu vrijednost naše škole i napominjao svim profesorima kako trebaju biti ponosni što imaju priliku raditi u ovakvoj instituciji i dati svoj doprinos obrazovanju naše mladeži u čiji je potencijal uvijek vjerovao. Nadamo se da će ravnatelj uživati u godinama koje su pred njime te da će se s jednakim entuzijazmom posvetiti nekim novim projektima.