Dan škole

Na blagdan svetog Franje Asiškog, 4. listopada, slavimo i Dan naše Gimnazije. Tradicionalno, održana su prva tri sata na kojima su profesori govorili o povijesti škole. Obilježavanje je započelo svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća na kojoj su se prigodnim riječima nazočnima obratili v. d. ravnateljice Gimnazije fra Dominika Mandića Marijana Pažin-Ivešić, predsjednik Vlade Županije Zapadnohercegovačke Predrag Čović, gradonačelnik Širokog Brijega Miro Kraljević i ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i športa Daniela Perić. U hodniku škole mogli smo pogledati izložbu radova koju su pripremili učenici Izborne nastave iz likovne umjetnosti pod mentorstvom profesorice Dragane Nuić-Vučković. Slijedilo je zajedničko fotografiranje ispred škole i kao središnji dio svečanosti sveta misa. Misno slavlje predvodio je fra Džoni Dragić koji je istaknuo važnost zajedništva, povezanosti i lijepih riječi, posebice kad govorimo jedni o drugima te je svoju propovijed završio riječima: ,,Kakve su ti oči, ako ne vidiš ništa dobro u drugome?” Kao i uvijek, misno slavlje uveličao je glazbeni zbor naših učenica iz Frame. Profesori i njihovi gosti nastavili su druženje u klaustru franjevačkog samostana. Na kraju ovog lijepog dana želimo sretan Dan škole svim profesorima, djelatnicima i učenicima Gimnazije fra Dominika Mandića Široki Brijeg.