Dan učenika

17. studenoga 2023. obilježili smo Dan učenika u našoj školi. Ovaj događaj slavi se od 17. studenoga 1939. godine u spomen na praške studente i učenike koji su bili strijeljani bez suđenja, zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje.
Vijeće učenika kao i svake godine organiziralo je program povodom ovog dana. Pripremili su razne igre, a učenici su taj dan bili oslobođeni svih ispitivanja.
Igre u kojima su učenici sudjelovali bile su štafeta, glazbena stolica, karijola, vuča konopa, limb i skakanje u vreći. Učenici iz II.a razreda bili su najuspješniji, Jure Čolak pobijedio je u limbu i skakanju u vrećama, a Ante Naletilić pobjednik je glazbene stolice. Trećaši su bili najbolji u vuči konopa, pobijedio je III.e. U igri karijola prvi su bili Mirko Kožul i Stanko Suton iz IV.e razreda.
Program su vodile Nika Paponja i Ana Čović. Također, taj dan odigrano je i finale muške košarke našeg školskog prvenstva između II.b i IV.e te su maturanti pobijedili.
Učenici su se lijepo zabavili i obilježili njihov dan.