Znanstvena konferencija Matematika i primjene

Od 6. do 10. prosinca naši učenici Jure Čolak i Petar Glavaš sudjelovali su u Sarajevu na znanstvenoj konferenciji  Matematika i primjene. Konferencija je okupila 100 učenika srednjih škola iz svih dijelova BiH, a organizatori su mladi i entuzijastični studenti koji su osnovali Naučno društvo Vladimir Prelog u cilju popularizacije znanosti. Učenici su imali priliku slušati o primjenama matematike u fizici, biologiji, računarstvu i ekonomiji, te su sudjelovali na zanimljivim projektima kao npr. Matematika u igrama, Matematičko modeliranje u biologiji, Fizika za matematičare, Uvod u Python s primjenama itd. Predavači na konferenciji bili su najuspješniji bivši matematički olimpijci, profesori s raznih fakulteta, ali i studenti najprestižnijih svjetskih sveučilišta poput Cambridgea i Oxforda koji su učenicima prenijeli i svoja iskustva povezana s karijernim prilikama matematičara nakon završenih fakulteta.