Kava u knjižnici

Knjižnica Gimnazije fra Dominika Mandića u četvrtak, 13. listopada, ugostila je književnika fra Antu Marića. Prije službenog početka programa obratio se ravnatelj Miroslav Bošnjak te poželio dobrodošlicu fra Anti. Na početku druženja učenici su se upoznavali s bogatom bio-bibliografijom našeg književnika, a potom su čitali ulomke iz romana Plaču li jeleni.  Poznato je da fra Ante najbolje poznaje povijest naše škole te je nepresušno vrelo podataka o njoj. U opuštenoj atmosferi uz kavu, učenici su mu postavljali mnogobrojna pitanja na koja su dobivali poučne odgovore, a uz to i poneku zanimljivu anegdotu.

Na koncu susreta s fra Antom Marićem, naši učenici i profesori složili su se da ovakvi susreti donose poticaj za čitanje te otkrivanje pravog bogatstva naših književnika te naše povijesti. 

Leave a Reply