Dani kruha

Prvi su kruh, i to od pšenice i ječma, pekli Egipćani 1500 godina prije Krista. Kruh su pekli u najrazličitijim oblicima, često u obliku životinja ili ljudi, jer su služili za vjerske ili magijske potrebe i posipali ga raznim sjemenkama. Zahvaljujući njima, svake se godine u mjesecu listopadu obilježavaju Dani kruha i plodovi zemlje širom svijeta pa tako i kod nas. Ove godine, točnije 24. listopada, Dani kruha održani su na platou naše škole. Razredi su svoju kreativnost i maštu pokazali na brojne načine, a samo su najbolji mogli pobijediti. Stolovi prepuni raznog peciva, ukrasa te tradicionalnih materijalnih stvari dokazi su da se trud zapravo isplati te kako je uvijek bolje kada među ljudima vlada sloga i borba za opće dobro, što su naši učenici i ove godine nesebično pokazali. Članovi žirija, profesorice Josipa Ćuk, Dragana Nuić-Vučković te fra Augustin Čordaš uživali su razgledavajući bogato ukrašene stolove te su odabrali prva tri mjesta iako su odlučivale sitnice. Prvo mjesto pripalo je I.b razredu, drugo mjesto osvojio je I.a razred dok je za treće mjesto odabran IV.c razred. Potrebno je naglasiti kako su prvi razredi ugodno iznenadili sve sudionike te se nadamo kako će i idućih godina biti još bolji. Druženja i lijepe glazbe nije nedostajalo, a sva je hrana nakon programa donirana u humanitarne svrhe. Pobjednicima čestitamo, a učenicima i profesorima zahvaljujemo se na sudjelovanju!